Instalacja odgromowa Warszawa Elektro-Kom

Instalacja odgromowa Warszawa wykonywana jest przez fachowców z naszej firmy Elektro-Kom. Każdy budynek powinien być zaopatrzony w instalację odgromową oraz przeciwprzepięciową. Pierwsza z nich chroni budynek przed wyładowaniami atmosferycznymi. Należy zaznaczyć, że w Polsce każdego roku na jeden kilometr kwadratowy przypada aż kilkadziesiąt wyładowań.

Elektro-Kom wykonuje kompleksowo instalacje odgromowe na różnego typu budynkach: blokach, domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej, biurowcach, kamienicach i innych.

 

Instalacje odgromowe W Warszawie

Instalacje odgromowe powinny być elementem wyposażenia instalacyjnego każdego budynku. To forma ochrony dla budynku i jego użytkowników. Zabezpiecza ona budynek przed ewentualnym pożarem wywołanym uderzeniem pioruna oraz całą instalację elektryczną przed działaniem prądu piorunowego. To, czy w budynku powinien znajdować się piorunochron reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 7 kwietnia 2014 roku w sprawie warunków technicznym jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz obowiązujące normy (m.in. PN-IEC 60364 – 4-443:2006 Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych − Ochrona dla zapewnienia bezpieczeństwa − Ochrona przed przepięciami − Ochrona przed przepięciami atmosferycznymi lub łączeniowym

instalacje odgromowe w Warszawie Elektro-Kom

Instalacja odgromowa Przepisy

instalacja odgromowa przepisy Elektro-Kom

Poza przepisami wyróżnionymi powyżej instalacja odgromowa jest regulowana następującymi normami:

  • PN-EN 62305-1:2011 (wersja polska) Ochrona odgromowa – Część 1: Zasady ogólne,
  • PN-EN 62305-2:2012 (wersja angielska) Ochrona odgromowa – Część 2: Zarządzanie ryzykiem,
  • PN-EN 62305-3:2011 (wersja polska) Ochrona odgromowa – Część 3: Uszkodzenia fizyczne obiektów i zagrożenie życia,
  • PN-EN 62305-4:2011 (wersja polska) Ochrona odgromowa – Część 4: Urządzenia elektryczne i elektroniczne w obiektach.

Normy te regulują zasady projektowania, montażu instalacji odgromowej z zachowaniem wszelkich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa.

Instalacja PrzeciWprzepięciowa Warszawa

Kolejną ważną instalacją, o której mowa w ww przepisach jest instalacja przeciwprzepięciowa. Ochrona przeciwprzepięciowa jest natomiast potrzebna do tego, by zminimalizować skutki zwarć i przepięć, które mogą pojawić się w instalacji elektrycznej i tym samym uszkodzić posiadany sprzęt elektryczny. Przepięcia mogą wynikać zarówno z warunków atmosferycznych jak i z awarii instalacji elektrycznej. 

Nasi fachowcy dobiorą najbardziej odpowiednie elementy instalacji przeciwprzepięciowej w budynku. Zapraszamy do kontaktu. 

Instalacja Przeciwprzepięciowa Warszawa - Elektro-Kom

Piorunochron

Piorunochron Warszawa - Elektro-Kom

Piorunochron to bardzo potoczna nazwa instalacji odgromowej. Piorunochron kojarzy się z drutem, który łącząc najwyższy punkt budynku z ziemią uziemia go. 

Instalacja odgromowa elementy

Fachowo instalacja odgromowa składa się z następujących elementów, takich jak:

  • zwody pionowe i poziome – to elementy instalacji znajdujące się na dachu budynku,
  • przewody odprowadzające – łączące elementy uziemiające i te znajdujące się na dachu,
  • uziomy – elementy uziemiające instalacji.

Instalacja Odgromowa - czy warto?

Czy warto wykonywać instalacje odgromowe na budynkach? Czy warto zainwestować w instalację przeciwprzeciową? Jak najbardziej. M.in. z powodów związanych z bezpieczeństwem ludzi, ale także mienia oraz danych zawartych np. w komputerach w biurze. Posiadanie instalacji przeciwprzepięciowej ochroni i usprawni pracę biur w mieście. Zachęcamy do wyposażania budynków nowobudowanych oraz doposażania budynków już istniejących w instalację przeciwprzepięciową. Chętnie doradzimy i skomponujemy najlepsze rozwiązanie dla Państwa. Zapraszamy do kontaktu z nami.

 

 

Instalacja Odgromowa Warszawa - Elektro-Kom

Instalacja Odgromowa w Warszawie

Nasza firma Elektro-Kom wykonuje instalacje odgromowe zarówno tradycyjne, jak również z głowicą aktywną. Modernizujemy i usprawniamy także już istniejące instalacje odgromowe oraz przeciwprzepięciowe.

Współpracujemy z klientami indywidualnymi oraz podmiotami gospodarczymi, wspólnotami, spółdzielniami oraz instytucjami publicznymi. Posiadamy dużą ilość referencji od naszych zadowolonych Klientów, co jest naszą wizytówką.

Instalacja Odgromowa Warszawa - Elektro-Kom

W celu ustalenia ceny za usługę projektowania i montażu instalacji odgromowej dedykowanej dla Państwa budynku, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym biurem w Warszawie – omówimy szczegóły, odpowiemy na pytania i umówimy się na spotkanie.

Instalacja odgromowa i przeciwprzepięciowa w Warszawie Elektro-Kom

Elektro-Kom to firma godna zaufania z ogromnym doświadczeniem w branży elektrycznej. Zajmujemy się projektowaniem i montowaniem oraz rewitalizacją już istniejących instalacji elektrycznych, w tym odgromowych i przeciwprzepięciowych. Pracujemy dla Klientów z Warszawy i okolic.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem – przedstawimy ofertę, omówimy zlecenie i ustalimy dogodny termin realizacji.

Elektr - Kom projektowanie instalacji elektrycznych Warszawa